Mesecsoport
Fejlesztő-alkotó mesepedagógia
Formája:
A 45 perces foglalkozások heti rendszerességgel, kislétszámú, korosztályos csoportban zajlanak.
Életkor:
4-7 éves korú gyermekek.
Szakemberek:
Mohácsi Nelli - szakvizsgázott fejlesztőpedagógus, Meixner-terapeuta
Szilveszter Ágnes - fejlesztőpedagógus
Kiknek ajánljuk:
Olyan szorongó, beilleszkedési-, kapcsolatteremtési problémákkal küzdő, zárkózott gyermekeket várunk, akiknél ezen állapotok mértéke nem igényel pszichológiai ellátást.Foglalkozások célja:
Foglalkozásainkon olyan népmesékkel dolgozunk, ahol a gyermek olyan mintákkal találkozik, amelyek elősegítik képzelet- és fantáziavilágának gyarapodását, majd a kialakuló szimbólumok analógiájára képessé válik saját megoldásokat, válaszokat találni. A népmesék befogadása által fejlődik a képzelet, fantázia, szövegértés, szókincs, kifejezőképesség, oldódik a feszültség, erősödik az önbizalom.
A történetek élményszerű, több érzékszervre ható befogadását játékos részképesség fejlesztő és kreatív-alkotó tevékenységekkel egészítjük ki. Az alkotás során iránymutatást, eszközöket kapnak a gyerekek, fantáziájuk, képzeletük segítségével végeznek önkifejező tevékenységet.
A módszerről:
A mesefoglalkozások során egy szakembereink által kidolgozott tematikát alkalmazunk. A heti rendszerességű foglalkozásokat kéthetes ciklusokra bontva egy téma köré építjük fel, konkrét célkitűzéseket megfogalmazva. Az első alkalommal a mesehallgatás biztonságot adó kiszámítható keretek között, változatlan menettel zajlik. Második találkozásunkkor képzeletjátékkal, dramatizálással, dalos népi játékokkal, verssel, mondókával keltjük újra életre a mesét, majd az életkori sajátosságokhoz igazodva élményalapú fejlesztőpedagógiai eszközöket alkalmazva segítjük a gyermekek általános kognitív fejlődését.
Csoportba kerülés módja:
Szakember ajánlására.