Gyermek pszichoterápiás ellátás
Életkor:
Bármilyen gyermekkori/serdülőkori probléma esetén igénybe vehető.
Szakembereink:
A terápiákat a megfelelő végzettséggel rendelkező szakember végzi
Boros Boglárka - gyógypedagógus, pszichológus, család-, és párterapeuta
Kalóczkai Éva - pszichológus
Kólyáné Gábor Alexandra - gyermek klinikai szakpszichológus
Sipos Zsófia - klinikai gyermek-, és ifjúsági szakpszichológus jelölt, képzésben lévő család- és párterapeuta
A főbb problémák, melyek esetén kereshetnek minket:
Kisgyermekkorban: alvászavar, nyugtalanság, dadogás, bepisilés, bekakilás, körömrágás, tic, szorongás-félelmek.
Iskoláskorban: tanulási nehézségek, magatartásproblémák, figyelemzavar, beilleszkedési nehézségek, szorongásos tünetek.
Kamaszkorban: magatartási-indulati zavarok, szülő-gyermek kapcsolati nehézségek, beilleszkedési problémák.
A módszerről:
A gyermekterápiákat minden esetben a szülővel (szülőkkel) való beszélgetéssel indítjuk. A beszélgetés elsősorban a hozott probléma jellegének körvonalazására, az ahhoz kapcsolódó előzmények áttekintésére, a család szerkezetének, működésének felvázolására, a gyermek aktuális állapotának feltérképzésére irányul. Az interjút a gyermekkel történő találkozás, ismerkedés követi, mely általában három alkalmat takar. Ezek után egy újabb beszélgetés következik a szülőkkel, melynek során megállapodunk abban, hogy milyen időközönként, hány alkalommal és milyen célkitűzéssel kezdjük el a munkát. A terápia során a gyerekekkel főként non-verbális eszközökkel (játék, rajz) dolgozunk. Pszichológiai tesztvizsgálatokkal segítjük a képességek, érzelmi állapotok pontosabb azonosítását, feltárását.
A gyermekekkel folytatott sikeres terápiához elengedhetetlen a szülőkkel való szoros együttműködés, ezért a velük való rendszeres konzultációt is fontosnak tartjuk.
A terápia célja a tünetek hátterében meghúzódó tényezők feltárása és oldása, mely életkortól függőn történhet non-verbális eszközökkel, ill. beszélgetés útján.
A gyermekek ellátása részben az intézményben történt komplex vizsgálatot követően, a vizsgálati szakvéleményben foglaltaknak megfelelően, az alapítványnál dolgozó kolléga javaslatára, ill. szülői megkeresés alapján történhet.